Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LAAD 2013: Łączność satelitarna od Gilat

Przemysł zbrojeniowy, 09 kwietnia 2013

W trakcie targów LAAD 2013 Gilat Satellite Networks Ltd. z Izraela oferuje nowy system łączności satelitarnej dla bezzałogowych statków latających.Prezentowany przez Gilat Satellite Networks Ltd. system na służyć do kierowania małymi i lekkimi bsl, bez konieczności zabudowywania na ich pokładzie wyposażenia o relatywnie dużej masie / Zdjęcie: Gilat

Został on opracowany z myślą o małych i lekkich bezzałogowcach. Jest też odpowiedzią na tendencję do miniaturyzacji obserwacyjnych bsl, w przypadku których coraz dłuższy czas wykonywania zadań operacyjnych wymusza zmniejszenie masy przenoszonego wyposażenia.

Prezentowane urządzenie ma masę ok. 10 kg. W jego skład wchodzą: modem satelitarny, antena, przetwornik blokowy o mocy 40 W i wzmacniacz.   

Jest ono zdolne do prowadzenia łączności dwukierunkowej z dużą prędkością (1Mb/s) przy użyciu satelitów  geostacjonarnych. Kanał zwrotny służy do przesyłu danych zebranych przez urządzenia obserwacyjne bezzałogowca.

Sterowanie bsl realizowane jest m.in. przy pomocy protokołów SNMP. Terminal jest w stanie funkcjonować bez zakłóceń przy temperaturze otoczenia od -40ºC do +60ºC.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.