Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LAAD 2013: Południowoamerykański samolot szkolny

Lotnictwo wojskowe, 10 kwietnia 2013

Ministrowie 7 krajów Ameryki Pd. podpisali wczoraj porozumienie w sprawie opracowania wspólnego projektu turbośmigłowego samolotu szkolnego.Ulotka reklamowa przedstawiająca samolot UNASUR 1 w wersji wojskowej / Rysunek: FAdeA

Nosi on roboczą nazwę UNASUR 1, będącą skrótem od Unión de Naciones Suramericanas (Unia Narodów Południowoamerykańskich). Umowę sygnowali wczoraj podczas wystawy LAAD Arturo Puricelli, minister obrony Argentyny i Celso Amorim, jego brazylijski odpowiednik, w obecności przedstawicieli Chile, Ekwadoru, Kolumbii, Urugwaju i Wenezueli.

Nadzór nad całością przedsięwzięcia będzie sprawował Komitet Doradczy pod przewodnictwem Rodrigo Hinzpetera, ministra obrony Chile.

Nowa konstrukcja ma być opracowana i oblatana do 2015. Najprawdopodobniej zostanie ona w dużej mierze oparta na samolocie IA-73, projektowanym przez zakłady Fábrica Argentina de Aviones (FAdeA). Jej maksymalna masa startowa wynosić ma 1590 kg.

Według dostępnych informacji UNASUR 1 ma być dwumiejscowym dolnopłatem z fotelami wyrzucanymi w układzie tandem i awioniką glass cockpit. Zespół napędowy stanowić ma silnik turbinowy o mocy 450 KM, poruszający pięciołopatowe śmigło, umożliwiający rozwinięcie prędkości 390 km/h w locie poziomym.

Samolot zostanie skonstruowany zgodnie z przepisami FAR 23 i będzie dostępny także dla odbiorców cywilnych, z silnikiem tłokowym o mocy 320 KM i śmigłem trójłopatowym. Cena jednostkowa szacowana jest na 12 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.