Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LAAD 2013: Nowy samochód patrolowy Plasan

Wojska lądowe, 12 kwietnia 2013

W czasie trwających w Rio de Janeiro targów LAAD 2013 izraelski Plasan Security Systems zaprezentował nowy opancerzony samochód patrolowy, Spider-SC1.Prezentowany przez Plasan Security Systems nowy samochód patrolowy, Spider-SC1, ma stanowić odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie państw latynoamerykańskich związane z koniecznością patrolowania rozległych obszarów (w tym m.in. terenów przygranicznych) oraz infrastruktury drogowej, często używanej przez różnego rodzaju grupy przestępcze lub – jak np. w przypadku Kolumbii – partyzantkę FARC / Zdjęcie: Plasan

Spider-SC1 został przystosowany m.in. do wykonywania zadań patrolowych na obszarach miejskich i w terenie, misji stabilizacyjnych i przywracania pokoju pod egidą ONZ, patrolowania terenów przygranicznych, wspierania cywilnych sił porządkowych, czy zwalczania przemytu narkotyków, uzbrojenia i ludzi. Z tego względu pojazd otrzymał m.in. system umożliwiający wykrywanie i rozpoznawanie twarzy.

Samochód wyposażono w turbodiesel o pojemności 6,7 l, z napędem na 4 koła. Kabina załogi może pomieścić do 11 osób. 9 otworów strzelniczych umożliwia im dookólne pokrycie ogniem obszaru działania.

Pojazd ma bogate wyposażenie do obserwacji i analizy pola walki, w tym m.in. radar i głowicę optoelektroniczną (FLIR) o zasięgu do 5 km, z możliwością namierzania i wybierania potencjalnego celu, a także balonem obserwacyjnym (operatora może sterować nim na dystansie do 700 m). Operowanie w terenie zurbanizowanym umożliwiają m.in. zainstalowane na przedzie i z tyłu kamery termowizyjne, a także czujniki video i akustyczne.

Spider jest w stanie utrzymywać stałą łączność, za pośrednictwem łącza bezprzewodowego LAN, z innymi wozami patrolowymi oraz centrum operacyjnym. Opcjonalnie można wyposażyć go w system łączności satelitarnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.