Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LAAD 2013: Wozy opancerzone od Hatehof

Wojska lądowe, 12 kwietnia 2013

Podczas wystawy LAAD 2013 swoją ofertę prezentuje izraelski Hatehof, specjalizujący się w m.in. w produkcji opancerzonych pojazdów patrolowo-transportowych.Navigator jest w stanie wytrzymać wybuch improwizowanego ładunku wybuchowego/miny pod kadłubem, odpowiadającego 14 kg trotylu. Pojazd może być użyty m.in. do zadań patrolowych, transportu żołnierzy lub działań logistycznych

Eksponowana w Rio de Janeiro oferta Hatehof koncentruje się przede wszystkim na opancerzonych pojazdach patrolowo-transportowych, przeznaczonych dla wojska i służb bezpieczeństwa. Jednym z nich jest wóz klasy MRAP, Navigator.

Pojazd ma 7 m długości, 2,8 m wysokości i 2,5 m szerokości. Jego masa całkowita wynosi 18,5 t. Jest w stanie pomieścić do 13 osób, zapewniając im ochronę balistyczną zgodną ze standardem STANAG 4569 na poziomie 3 (możliwość zwiększenia do poziomu 4).

Załoga jest w stanie obserwować pole walki m.in. dzięki zainstalowanej na przedzie wozu kamerze termowizyjnej. Żołnierze / policjanci mogą prowadzić ogień z wnętrza, przez otwory strzelnicze. Możliwe jest także zainstalowanie stanowiska km na obrotnicy lub zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia.

Podobnie jak Navigator, Hurricane także został wyposażony w umieszczoną na przedzie kamerę termowizyjną, umożliwiającą załodze obserwację otoczenia po zmroku oraz w warunkach pogorszonej widoczności. W razie potrzeby, wóz może zostać doposażony w obrotową wieżę / Zdjęcia: Hatehof

Kolejną propozycją jest samochód patrolowy Hurricane, z napędem 4x4, mogący pomieścić maksymalnie 7 osób. Jego długość to 4,9 m, wysokość to 2,3 m, a szerokość – także 2,3 m. Masa wozu wynosi 9,6 t. Opancerzenie zapewnia załodze ochronę balistyczną (STANAG 4569) na poziomie 3 z opcją zwiększenia do poziomu 4.

Hurricane może być użyty m.in. do zadań patrolowych, transportu żołnierzy, czy kontrolowania terenów przygranicznych.

Wolf może być eksploatowany m.in. jako pojazd patrolowy, ewakuacji medycznej, zabezpieczenia logistycznego oraz do wspierania działań jednostek policyjnych. W tej funkcji wóz znalazł zastosowanie w jednostkach żandarmerii wojskowej Rumunii / Zdjęcie: MO Rumunii

Trzecim pojazdem opancerzonym produkcji Hatehof jest Wolf, mający 5,9 m długości, 2,5 m wysokości i 2,3 m szerokości. Samochód przewozi do 9 osób. Pojazd został opracowany z myślą o wojskach lądowych Izraela. Miał stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie związane z wprowadzeniem do służby nowego wozu, pomocnego w realizacji zadań patrolowych i kontroli obszarów zurbanizowanych.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.