Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szersze fotele w A320

Lotnictwo cywilne, 12 kwietnia 2013

Airbus oferuje użytkownikom nowe fotele dla samolotów z rodziny A320. Będą one szersze od używanych dotychczas.W samolotach z rodziny A320 w klasie ekonomicznej zabudowanych jest 6 foteli, o szerokości 45,72 cm każdy / Zdjęcie: Airbus

Obecnie samoloty z rodziny A320, produkowane przez europejski koncern, wyposażone są w fotele klasy ekonomicznej o szerokości 45,72 cm każdy, ustawione w dwóch rzędach, po 3. W związku z faktem, iż gabaryty pasażerów stają się coraz większe, Airbus proponuje nową konfigurację foteli.

Miałaby ona polegać na zmniejszeniu szerokości dwóch miejsc do 43,18 cm. W zamian za to fotel przy przejściu miałby szerokość aż 50,80 cm.

Według przedstawicieli Airbusa, rozwiązanie takie jest najkorzystniejsze dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie siedzący przy oknie i tak są w uprzywilejowanej pozycji, natomiast podróżni w środku mogą nie być skłonni do zapłacenia za dodatkową przestrzeń.

Producent zakłada, że nowe fotele zainteresują najbardziej młode matki z małymi dziećmi i osoby podróżujące w interesach, które chętnie dołożą do biletu w zamian za więcej miejsca. Dzięki temu wszyscy byliby zadowoleni – podróżni zyskaliby wygodę, a linie lotnicze – dodatkowe źródło przychodów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.