Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosja testuje BTR-82AM

Wojska lądowe, 15 kwietnia 2013

Trwają testy nowego rosyjskiego transportera opancerzonego BTR-82AM.BTR-82AM (na zdjęciu BTR-82A) jest głęboką modyfikacją BTR-80. W porównaniu do poprzednika, nowy transporter został doposażony m.in. w nowoczesne urządzenia elektroniczne, w tym służące do łączności oraz nawigacji (system satelitarny Glonass), wydajniejszy układ napędowy oraz lepszy pancerz. Podstawowym uzbrojeniem pojazdu ma być 30-mm automatyczna armata, zwiększająca siłę ognia / Zdjęcie: Witalij Kuzmin

Pojazd testowany jest w Sewastopolu, na poligonie rosyjskiej piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej. Program prób zakłada, poza sprawdzeniem funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych transportera, ocenę działania wozu w środowisku wodnym, w tym m.in. możliwości prowadzenia ognia w kierunku lądu.

Przeprowadzane testy mają odpowiedzieć na pytanie dotyczące m.in. właściwości amfibijnych BTR-82AM, w tym jego stateczności i pływalności podczas zbliżania się do brzegu i jednoczesnego prowadzenia ostrzału miejsca desantu. Istotną cechą ma też być szczelność kabiny oraz odporność konstrukcji na korozję. Ta ostatnia jest szczególnie istotna ze względu na rzeczywisty resurs pojazdów podczas realizowanych przez nie zadań operacyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.