Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja testuje BTR-82AM

Wojska lądowe, 15 kwietnia 2013

Trwają testy nowego rosyjskiego transportera opancerzonego BTR-82AM.BTR-82AM (na zdjęciu BTR-82A) jest głęboką modyfikacją BTR-80. W porównaniu do poprzednika, nowy transporter został doposażony m.in. w nowoczesne urządzenia elektroniczne, w tym służące do łączności oraz nawigacji (system satelitarny Glonass), wydajniejszy układ napędowy oraz lepszy pancerz. Podstawowym uzbrojeniem pojazdu ma być 30-mm automatyczna armata, zwiększająca siłę ognia / Zdjęcie: Witalij Kuzmin

Pojazd testowany jest w Sewastopolu, na poligonie rosyjskiej piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej. Program prób zakłada, poza sprawdzeniem funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych transportera, ocenę działania wozu w środowisku wodnym, w tym m.in. możliwości prowadzenia ognia w kierunku lądu.

Przeprowadzane testy mają odpowiedzieć na pytanie dotyczące m.in. właściwości amfibijnych BTR-82AM, w tym jego stateczności i pływalności podczas zbliżania się do brzegu i jednoczesnego prowadzenia ostrzału miejsca desantu. Istotną cechą ma też być szczelność kabiny oraz odporność konstrukcji na korozję. Ta ostatnia jest szczególnie istotna ze względu na rzeczywisty resurs pojazdów podczas realizowanych przez nie zadań operacyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.