Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylia zamawia Mavericki

Przemysł zbrojeniowy, 17 kwietnia 2013

Południowoafrykańska Paramount Group wygrała przetarg na dostawę pojazdów dla brazylijskiej policji, służących do tłumienia zamieszek. Ich zakup ma związek z imprezami sportowymi, organizowanymi przez to państwo w najbliższych latach.Zamówione Mavericki mają zostać przekazane odbiorcy pod koniec br. Pozwoli to brazylijskiej policji na zapoznanie się z ich obsługą oraz uwzględnienie ich potencjału podczas opracowywania mechanizmów reagowania w różnych sytuacjach, które mogą mieć miejsce w czasie imprez sportowych, organizowanych w 2014 i 2016 / Rysunek: Paramount Group

Pojazdy zostały zakupione przez władze stanu Rio de Janeiro. Strony nie podały informacji dotyczących wartości ani wielkości zamówienia. Zakupione wozy mają zostać wykorzystane przez specjalne jednostki brazylijskiej policji, używane do tłumienia zamieszek i rozpraszania demonstracji.

Zakup Mavericków związany jest z imprezami sportowymi, organizowanymi przez Brazylię w najbliższym czasie. Miasto Rio de Janeiro będzie jedną z aren Mistrzostw Świata 2014 w piłce nożnej oraz organizatorem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2 lata później. Wprowadzenie do służby produkowanych przez Paramount Group wozów jest więc jednym z elementów przygotowań miejscowych sił bezpieczeństwa do zabezpieczenia wspomnianych wydarzeń.

Zakupione pojazdy mają występować w wersji ISV. Umożliwia ona m.in. transport do 12 policjantów w pełnym rynsztunku, a także różnorodnym wyposażeniem używanym podczas zwalczania rozjuszonego tłumu, w tym m.in. urządzeniami akustycznymi.

W razie potrzeby, pojazd może zostać pozbawiony wspomnianego wyżej wyposażenia i być użyty jedynie do transportu sił bezpieczeństwa. Maverick może też znaleźć zastosowanie jako element uzbrojenia grup paramilitarnych, angażowanych np. do zadań patrolowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.