Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Flynonstop rozpoczyna działalność

Lotnictwo cywilne, 18 kwietnia 2013

Wczoraj norweska linia Flynonstop odebrała pierwszego Embraera 190. Przewoźnik rozpoczyna loty pod koniec kwietnia.

Embraer 190 w barwach Flynonstop / Zdjęcie: Embraer

Linie Flynonstop powstały w październiku 2012, w Kristiansand. Ich założycielem i właścicielem jest Espen Hennig-Olsen, będący także właścicielem fabryki lodów.

Z powodu braku certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), uprawniającego do świadczenia regularnych lub nieregularnych przewozów zarobkowych, Flynonstop określają siebie jako biuro podróży. W związku z tym samoloty są leasingowane od CIT Aerospace, a ich operatorem jest holenderska linia czarterowa Denim Air.

Pierwszy Embraer 190 został odebrany w zakładach producenta w Sao Jose dos Campos. Kabina samolotu, w konfiguracji jednoklasowej, została wyposażona w 100 foteli Elite. Każdy z nich wyposażony jest w iPada. Menu posiłków serwowanych na pokładzie będzie układał Trond Moi, słynny kucharz z sieci restauracji Bølgen & Moi.

Od 25 kwietnia Flynonstop będą obsługiwały połączenia z Kristiansand do Barcelony, Berlina-Tegel, Nicei, Palmy de Mallorca, Paryża-Charles de Gaulle i Parmy (dwa rejsy tygodniowo) oraz Dubrownika (6 lotów w tygodniu) i Londynu-City (5 razy w tygodniu).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.