Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Europoltech: Destruktor dla antyterrorystów

Przemysł zbrojeniowy, 18 kwietnia 2013

Na rynku pojawiła się nowa amunicja FAM Pionki kalibru 12 dla policyjnych antyterrorystów. Nabój specjalny PIK Destruktor służy do niszczenia zamków i odstrzeliwania zawiasów.

PIK Destruktor jest najbardziej skuteczny przy strzelaniu z odległości poniżej 1 metra do celu. Nowy nabój z Pionek działa bezproblemowo zarówno przy strzelaniu ogniem pojedynczym z gładkolufowych strzelb powtarzalnych, jak też seryjnym z modeli samopowtarzalnych. Od wcześniejszego PIK Magnum odróżnia go cięższy pocisk i większa energia początkowa / Zdjęcie: Michał Szubert

Fabryka Amunicji Myśliwskiej Pionki zakończyła testy nowego naboju PIK Destruktor pod koniec 2012, wówczas też rozpoczęto jego produkcję. Amunicja została pierwszy raz pokazana publicznie na policyjnych targach Europoltech. Całość została zaprojektowana z myślą o niszczeniu zamków i zawiasów w drzwiach, co umożliwia dynamiczne wejście do pomieszczeń. Po trafieniu w cel pocisk całkowicie rozprasza się na przeszkodzie, nie generuje odłamków ani nie rykoszetuje.

PIK Destruktor to amunicja do strzelba gładkolufowych kalibru 12 o wysokiej energii początkowej rzędu 3100-3400 J. Rdzeń 32-gramowego pocisku to sprasowany proszek metalu w plastikowym sabocie. Długość łuski wynosi 70 mm (12/70), dzięki czemu amunicja może bezproblemowo działać w strzelbach o długości komór nabojowych 70 i 76 mm.

FAM Pionki miał już w ofercie nabój specjalny z pociskiem proszkowym PIK Magnum. Jednak poprzedni model miał lżejszy, 24-gramowy pocisk proszkowy, a co za tym idzie o 300 J mniejszą energię początkową. Co gorsza, nie działał poprawnie w broni samopowtarzalnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.