Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Europoltech: Złota Gwiazda Policji

Przemysł zbrojeniowy, 19 kwietnia 2013

Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki  i Informatyki, Katedra Systemów Multimedialnych, została uhonorowana na tegorocznych targach Europoltech, Złotą Gwiazdą Policji.

Zdjęcie: Rafał Janicki

Do konkursu Supernowoczesny, gdańska uczelnia wystawiła System Zdalnej Obserwacji Akustyczno Wizualnej. System ten, będący w istocie radarem akustycznym przystosowanym do sterowania kamerami, może zostać zastosowany do szerokiego spektrum zadań związanych z monitoringiem.

Sterowanie kamerami odbywa się za pomocą sterownika podłączonego do mikrofonu lub sieci mikrofonów. Po wykryciu dźwięku przez mikrofon, w jego kierunku natychmiastowo obrócona zostaje kamera. Oprogramowanie może reagować zarówno na zaprogramowany poziom hałasu, jak i na konkretny tym dźwięku (np. rozmowę). Można też zaprogramować rozpoznawanie dźwięków impulsowych, takich jak wystrzały lub eksplozje. System sterujący pracą urządzeń jest systemem rozproszonym

Ścieżka audio oraz ścieżka wideo mogą być rejestrowane, a kamery mogą zostać wyposażone w funkcje rozpoznawania obrazu, np. twarzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.