Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Laur Graniczny dla Motoroli

Przemysł zbrojeniowy, 19 kwietnia 2013

Motorola Solutions Polska, otrzymała na targach Europoltech, Laur Graniczny. Nagroda przyznawana przez Straż Graniczną, została wręczona za systemy elektroniczne wspomagające zamianę technologii analogowej na cyfrową, czyli za Motobridge, za który Motorola otrzymała też Brązową Gwiazdę Policji w konkursie Supernowoczesny.

Przykładowe urządzenia systemu Motobridge. Na ekranie widoczny jest interfejs aplikacji dyspozytorskiej. Pod spodem brama Motobridge oraz radia oraz radiotelefony składające się na demonstracyjny system pokazany na Europoltechu / Zdjęcie: Rafał Janicki

Motobridge to zintegrowany system komunikacyjny oparty na protokole IP. Pozwala on na połączenie wielu rodzajów urządzeń (zarówno analogowych jak i cyfrowych) w jedną spójną sieć. Pozwala na zwiększeni pokrycia sygnałem radiowym poprzez wykorzystanie sieci opartych na protokole IP.

Jest to system o bardzo wysokim poziome bezpieczeństwa. Szyfrowanie jest cyfrowe, a sam system jest rozproszony, co oznacza brak pojedynczych punktów podatnych na awarię czy atak. Motobridge obsługiwany jest przez intuicyjne, oparte na graficznym interfejsie, aplikacje dyspozytorskie, pozwalające na obserwację oraz zarządzanie wszystkimi zasobami sieci łączności. Możliwe jest też zdalne sterowanie radiotelefonami, nawiązywanie połączeń konferencyjnych oraz prowadzenie normalnych rozmów telefonicznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, funkcję mobilnego centrum dyspozytorskiego, może też spełniać dowolne urządzenie oparte na systemie Android oraz zdolne do realizowania połączeń w systemach 3G/4G lub WiFi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.