Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Urugwaj wysyła swojego Aviocara na Haiti

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 17 kwietnia 2008

Wojska lotnicze Urugwaju przygotowują samolot patrolowy CASA C-212-100 Aviocar do operacji pod flagą Narodów Zjednoczonych na Haiti.

Urugwajski CASA C-212-100 opatrzony znakami FAU 531 przygotowywany do misji patrolowych na Haiti pod flagą Narodów Zjednoczonych / Zdjęcie: Santiago Rivas

Maszyna została wynajęta wraz z załogą i obsługą naziemną do misji patrolowych w interesie zwalczania piractwa i szmuglu narkotyków na wodach oblewających Haiti. Urugwajski Aviocar został dodatkowo wyposażony w system FLIR, nowy radar meteorologiczny i drugi radiolokator obserwacji przestrzeni. Przebudowy dokonano na zlecenie rządu Urugwaju i ONZ w Stanach Zjednoczonych.

Lotnictwo morskie Urugwaju przewiduje nabycie dwóch używanych CASA C-212-300PM od Portugalii do zadań patrolowania granicy morskiej kraju. Obecnie urugwajskie lotnictwo morskie użytkuje do misji patrolowych pojedynczego Beecha B-200T i dwa BAE Jetstreamy. Te dwa ostatnie mają zostać wkrótce zastąpione nowymi maszynami nie sprecyzowanego jeszcze typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.