Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie rezygnują z modernizacji Herona

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 25 kwietnia 2013

Indie zrezygnowały ze wspólnej z IAI modernizacji bsl Heron. Zaoszczędzone środki mają zostać przeznaczone m.in. na rozwój systemów przeciwlotniczych MR-SAM.

Rysunek: DRDO

Według Defense News, Ministerstwo Obrony Indii zrezygnowało ze wspólnej z IAI (Israel Aerospace Industries) modernizacji bsl Heron. Miała go realizować DRDO (Defence Research and Development Organization – organizacja badań i rozwoju projektów obronnych), wykorzystując posiadane technologie związane z materiałami kompozytowymi, systemami łączności i napędem. Zmodernizowany bezzałogowiec o poprawionej aerodynamice miałby dzięki nim zyskać większy zasięg i długotrwałość lotu.

Siły zbrojne Indii dysponują obecnie ok. 60 bsl Heron. Planowane są też dalsze zakupy bezzałogowców tego typu. Będą one zapewne importowane bezpośrednio z Izraela.

Pieniądze zaoszczędzone na rezygnacji z modernizacji bsl Heron będą przeznaczone na inne projekty. Najważniejszym z nich jest opracowanie – wspólnie z IAI – nowego lądowego systemu przeciwlotniczego MR-SAM (Medium Range Surface to Air Missile) o zasięgu ok. 70 km. Umowę uruchamiającą ten program zawarto w 2009. Indie zamierzają wyposażyć swą armię w 18 kompleksów MR-SAM za ok. 1,2 mld USD. Kompleksy te mają składać się z 18 radarów rozpoznania, 18 radarów naprowadzania i 54 wyrzutni z 432 pociskami (całkowite zamówienie dotyczy 2 tysięcy pocisków).

MR-SAM powstaje na bazie izraelskich pocisków Barak-NG. Testy pierwszych prototypów MR-SAM przeprowadzono w grudniu 2012. Zakończyły się niepowodzeniem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.