Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosyjska amunicja dla USA

Przemysł zbrojeniowy, 26 kwietnia 2013

Amerykańskie przedsiębiorstwa zakupiły od producentów z FR 900 mln sztuk amunicji różnych kalibrów. Naboje przeznaczone są na rynek cywilny.

Naboje 9 mm x 19 produkowane przez zakład amunicyjny z Tuły, sprzedawane przez Wolf Perfomance Ammunition / Zdjęcie: TPZ

O transakcji informują Izwiestia. Gazeta podaje, że m.in. Intrac Arms International LLC i Wolf Perfomance Ammunition zamówiły u rosyjskich producentów 900 mln sztuk amunicji różnych kalibrów. Naboje są przeznaczone na rynek cywilny (obywatele USA posiadają ponad 250 mln sztuk broni palnej), ale przynajmniej część z nich została zakupiona za zgodą Pentagonu. Ze strony rosyjskiej pośrednikiem był Rosoboronexport. Rozmowy na temat kontraktów toczyły się już od 2011, umowy podpisano w ub.r., a dostawy rozpoczęto na początku 2013.

Według Izwiestii, największe kontrakty dotyczą amunicji 7,62 mm x 39 wz. 1943 z pociskami z rdzeniem ołowianym i 9 mm x 19 Parabellum. Dostawcą tych pierwszych – kilkudziesięciu milionów sztuk – są m.in. ulianowskie zakłady amunicyjne. Amunicja jest przeznaczona wyłącznie dla odbiorców prywatnych. Ma trafić na amerykański rynek wewnętrzny.

Źródła w rosyjskim MO podają, że toczyły się rozmowy z USA na temat dostaw rosyjskiej amunicji do Afganistanu i Iraku. Żadnych kontraktów w związku z tym jednak nie zawarto.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.