Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe zamówienie na Texany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2008

Hawker Beechcraft otrzymał dwa dodatkowe kontrakty, na dostawy kolejnych 137 samolotów szkolnych T-6A Texan II o łącznej wartości 550 mln USD.

Texany mają być wykorzystywane do połowy wieku. Hawker Beechcraft przygotował nową wersję samolotu, T-6B, ze szklanym kokpitem i możliwością zamontowania uzbrojenia. Na razie jednak brak informacji o jakimkolwiek kliencie / Zdjęcie: USAF

W 1995 rozpoczął się oficjalnie program stworzenia następcy samolotów szkolenia wstępnego dla US Air Force i US Navy - Joint Primary Aricraft Training System (JPATS). Przetarg wygrał Raytheon Aircraft, który dostosowując szwajcarskiego Pilatusa PC-9 do amerykańskich wymagań, stworzył T-6A. Pierwsze dostawy zostały zrealizowane w 2000 i samolot zaczął zastępować odrzutowe T-37 USAF (zobacz: Żegnajcie T-37 Tweet) i wykorzystywane jeszcze T-34C Turbo Mentor lotnictwa marynarki.

Do tej pory amerykańskie siły zbrojne złożyły zamówienie na 571, z docelowo planowanej liczby 768 samolotów. Hawker Beechcraft (nowy właściciel wytwórni Raytheona) dostarczył 387 samolotów dla rodzimego odbiorcy i dodatkowo 71 samolotów na eksport (dla Grecji i Kanady).

Linia produkcyjna Texanów ma istnieć do 2016, zaś serwisowanie floty samolotów szkolnych - do 2050.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.