Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe Humvee za 650 mln USD

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2008

AM General otrzymał zamówienie na dostarczenie 4 526 półciężarówek Humvee za 650 mln USD.

Mimo dużych zamówień na opancerzone samochody patrolowe typu MRAP, HMMWV pozostają podstawowym, lekkim środkiem transportu amerykańskich sił zbrojnych. Tylko US Army posiada ich 126 tys., w tym ponad 18 tys. w wariancie opancerzonym (zobacz: 38 mld USD na pokrycie strat wojennych). Niemal wszystkie pojazdy tego drugiego typu znajdują się w Iraku oraz Afganistanie i są sukcesywnie zastępowane przez samochody MRAP (zobacz: MRAP pączkują w Iraku). Docelowo wszystkie opancerzone Humvee mają zostać wycofane z rejonów walk.

Mimo tego, straty, zużycie, konieczność zastąpienia najstarszych wersji samochodów, produkowanych od ponad ćwierć wieku, oraz dostawy w ramach pomocy wojskowej dla innych państw, spowodowały konieczność złożenia kolejnego zamówienia w zakładach AM General. Tym razem na 4 526 pojazdów różnych wersji o łącznej wartości 650 mln USD. Daje to cenę jednostkową 144 tys. USD, a więc średnio 3-3,5 razy mniejszą niż za pojazdy typu MRAP.

Dostawy nowej serii produkcyjnej zostaną zakończone 31 grudnia 2009.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra