Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-8 na Syberii

Lotnictwo cywilne, 06 maja 2013

Na Syberii rozbił się śmigłowiec Mi-8 z 2 tonami amonitu. 9 (10) osób znajdujących się na jego pokładzie zginęło.

Zdjęcie: 5tv

Śmigłowiec Mi-8 przewoził 1,9 t materiałów wybuchowych. Amonit miał służyć do rozbijania lodu na rzece Niżnaja Tunguska. Na pokładzie znajdowało się 3 członków załogi i 6 (według innych danych – 7) pasażerów, w tym szef regionalnego oddziału Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, Stanisław Omielianczik.

Śmigłowiec nie nawiązał łączności zaplanowanej na 12:54 czasu moskiewskiego. Okazało się, że rozbił się niedaleko wioski Prieobrażienka w Rejonie Katangskim Obwodu Irkuckiego.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczyło ponad 250 osób. Wspierał ich m.in. samolot An-26 z Bratska i śmigłowiec Mi-8 z Wanawary. Wrak odnaleziono ok. 14:30 czasu moskiewskiego 8 km od Prieobrażienki. Szczątki były rozrzucone na lodzie w promieniu 100 m.

Akcję ratowniczą wstrzymano z zapadnięciem zmroku. Ma być wznowiona jutro rano. Warunki terenowe są bardzo trudne. Najbliższe miejsce, gdzie może bezpiecznie wylądować śmigłowiec, jest odległe od miejsca katastrofy o 5 km.

Rozbity śmigłowiec to Mi-8 należący do kompanii Angara. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.


Drukuj Góra