Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na GATR

Lotnictwo wojskowe, 09 maja 2013

Izraelski Elbit Systems i amerykańska Alliant Techsystems (ATK) otrzymały zlecenie na dostawę kierowanych pocisków rakietowych Guided Advanced Tactical Rocket (GATR) dla Dowództwa Operacji Specjalnych (USSOCOM).Długość GATR wynosi około 1,8 m. Jego masa to 14,9 kg. GATR jest w stanie eliminować lekko i średnio opancerzone cele (zarówno nieruchome, jak i mobilne/manewrujące) oraz umocnione pozycje obronne / Zdjęcie: Elbit Systems

Zlecenie dotyczy nieokreślonej liczby GATR. W ramach programu Defense Acquisition Challenge (DAC), USSOCOM dokona oceny ich potencjału operacyjnego jako uzbrojenia śmigłowców MH-60L/M.

Poza dostawą samych GATR, producenci zostali także zobowiązani do przekazania USSOCOM wyrzutni Precision Guided Rocket Launcher (PGRL) oraz wymaganej dokumentacji technicznej. Przedstawiciele obydwu podmiotów będą też najprawdopodobniej zaangażowani w sam proces prób i oceny uzbrojenia.

GATR to zestawy instalowane w niekierowanych pociskach rakietowych, zwiększające ich dokładność. Pocisk naprowadzany jest na cel półaktywnie, przy pomocy lasera. Może on być używany zarówno w dzień, jak i w nocy, w każdych warunkach pogodowych i odpalany z wyrzutni zabudowanych w statkach powietrznych i pojazdach.

Duża dokładność trafienia celu (do 1 m), pozwala na zastosowanie GATR zarówno na otwartym terenie, jak i w środowisku miejskim. W zależności od nosiciela, zasięg pocisku wynosi do 8 km (wiropłaty) lub 15 km (samoloty).  Dodatkową cechą systemu jest możliwość zaprogramowania celu zarówno przed, jak i po odpaleniu pocisku.


Drukuj Góra