Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ISTAR na Bliski Wschód

Wojska lądowe, 10 maja 2013

Marshall Land Systems i UTC Aerospace Systems otrzymały zlecenie na dostawę dwóch stacji kontrolnych dla systemów kompleksowej analizy danych rozpoznawczych ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition and Reconnaissance).

Dostarczone przez UTC Aerospace Systems wyposażenie elektroniczne ISTAR zostanie zainstalowane w opracowanym przez Marshall Land Systems kontenerze (podobnym do przedstawionego na zdjęciu) i osadzone na samochodzie ciężarowym / Zdjęcie: Defense Industry Daily

Stacje kontrolne (GCS) zostały zamówione przez 2 niewymienione  z nazwy państwa regionu Bliskiego Wschodu. Wartość porozumień przekracza 2,5 mln GBP. Dostawy wyposażenia mają zostać zrealizowane w ciągu roku.

W ramach realizacji umowy, Marshall Land Systems dostarczy specjalne kontenery, zdolne do pomieszczenia wyposażenia elektronicznego systemu ISTAR, opracowanego przez UTC Aerospace Systems. W nadchodzących miesiącach obydwa podmioty mają rozpocząć program integracji wspomnianych elementów zestawu. Następnie przeprowadzone zostaną testy oceniające jego rzeczywisty potencjał operacyjny.

Stacje kontrolne zostaną osadzone na samochodach ciężarowych. Zwiększy to ich mobilność, zapewniając jednocześnie stałą łączność operacyjną z wyższymi szczeblami dowodzenia.

Poza stacjami, jedno z państw-odbiorców zamówiło dodatkowo zewnętrzny, doczepiany generator mocy. Zapewni on zestawowi większą samodzielność operacyjną oraz poprawi jego przeżywalność na polu walki.


Drukuj Góra