Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuwait Airways kupują Airbusy

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 12 maja 2013

Kuwejckie państwowe linie Kuwait Airways zdecydowały o zakupie 25 samolotów pasażerskich A320 i A350. Przejściowo chcą wyleasingować 13 Airbusów.

Należący do Kuwait Airways Airbus A300. Obecnie kuwejckie linie dysponują 17 samolotami, głównie Airbusami / Zdjęcie: widebodyaircraft.com

W ubiegłym tygodniu rada dyrektorów Kuwait Airways Co. (KAC) zdecydowała o wyborze oferty europejskiego Airbusa dotyczącej pakietu 25 samolotów pasażerskich. Miała ona okazać się tańsza o 280 mln USD od propozycji amerykańskiego Boeinga. Kontrakt ma być wart 850 mld dinarów (3 mld USD, katalogowa cena zamawianych samolotów wynosi 4,4 mld USD). O decyzji poinformował prywatny dziennik Al-Watan.

Planowany kontrakt dotyczy zakupu 10 Airbusów A350-900XWB i 15 A320neo. Ich dostawy mają rozpocząć się w 2019. Przedstawiciele KAC nie potwierdzają oficjalnie podjęcia decyzji. Wiadomo jednak, że gdy w styczniu 2013 parlament zgodził się na przekształcenie linii Kuwait w spółkę handlową, zaplanowano zakup 21 nowych samolotów w ciągu najbliższych 2 lat.

Zanim rozpoczną się dostawy zamówionych samolotów, Kuwait Airways zamierzają wyleasingować Airbusy. Według Al-Watan, w grę wchodzi 13 A320 i A330. Pierwsze A320 mają trafić do kuwejckich linii już w czerwcu lub lipcu.

Według planu zaproponowanego przez emira Kuwejtu w październiku 2012, nierentowne linie mają zostać zaoferowane inwestorowi lokalnemu lub zagranicznemu. Na początek na sprzedaż zostanie wystawionych 35-40% akcji KAC. Na poszukiwanie kontrahenta emir dał 3 lata.

W ciągu ostatnich 21 lat Kuwait Airways przyniosły straty na poziomie 2,7 mld USD. Zostały one pokryte z budżetu państwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.