Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konferencja NT: Powstaje I3TO, polska DARPA

Strategia i polityka, 16 maja 2013

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zapowiedział utworzenie Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO), którego głównym zadaniem będzie koordynowanie i inicjowanie polskich programów badawczo-rozwojowych.

Zdjęcie: Zdzisław Zieliński

Deklaracja ministra Tomasz Siemoniaka padła w czasie 9 już edycji Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Nowoczesne technologie dla bezpieczeństwa kraju i jego granic zorganizowanej przez Agencję Lotniczą ALTAIR – wydawcę RAPORT-wto i Zarząd Targów Warszawskich

Szef resortu obrony powiedział, że na program modernizacji technicznej sił zbrojnych w ciągu najbliższej dekady zostanie prawdopodobnie przeznaczone od 120 do 140 mld zł. Podkreślił, że skuteczne wykorzystanie tej kwoty wymaga odpowiednich rozwiązań instytucjonalnych, w tym powołania Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO). Jego podstawowym zadaniem będzie koordynowanie i inicjowanie działalności naukowo-badawczej na rzecz wojska, w tym w sposób nierutynowy, odbiegający od dotychczasowego modelu. Dotyczy to m.in. kreowania zupełnie nowych idei i pozyskiwania partnerów. Powołując się na doświadczenia amerykańskiego odpowiednika, agencji DARPA, minister Siemoniak poinformował, że czasem w prace mogą być angażowani studenci czy osoby, które nie są związane zawodowo z działalnością naukową. Chcemy, by w pełni wykorzystać ten potencjał, który jest w Polsce – np. w takich dziedzinach jak informatyka czy systemy bezzałogowe – by skutecznie włączyć go w modernizacje polskiej armii, powiedział szef resortu obrony. Wyraził, że nazwa szybko się przyjmie i stanie się symbolem epoki 2.0.

Nowa instytucja powinna rozpocząć działalność od stycznia 2014, a na jej czele stanie obecny szef Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON, gen. dyw. pil. dr Leszek Cwojdziński. Pierwsza prezentacja zakresu zainteresowań I3TO ma mieć miejsce już na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. W pierwszej kolejności Inspektorat zajmie się stworzeniem rozpoznawczych i bojowych systemów bezzałogowych oraz systemów rozpoznania zdolnych do wykrywania z dużych odległości małych obiektów latających. I3TO będzie ogłaszać ogólnodostępne konkursy na nowe idee w tym zakresie. Kierowany przez gen. Cwojdzińskiego DPZ już prowadzi związane z tym analizy.

Powstaje także Narodowe Centrum Kryptologii, które będzie miało kluczowe znaczenie dla zapewniania pełnego bezpieczeństwa narodowego systemu przesyłu danych i wszystkich projektów realizowanych przez siły zbrojne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.