Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mobilny serwer w laptopie

Przemysł zbrojeniowy, 20 maja 2013

Getac wprowadza na rynek komputer X500 Rugged Mobile Server, będący pierwszym w świecie serwerem o najwyższej wytrzymałości na uszkodzenie. Pozwala on użytkownikom na stworzenie mobilnego centrum dowodzenia.

Getac X500 Rugged Mobile Server ma ekran antyodblaskowy QuadraClear o przekątnej 39,6 cm (15,6 cala) i klawiaturę membranową z podświetleniem LED. Gabaryty X500 to 41,1 x 31,7 x 11,6 cm. Masa urządzenia wynosi 8,57 kg  / Zdjęcie: Getac

Getac X500 łączy w sobie możliwości laptopa i serwera w kompaktowym systemie mobilnym, zapewniając szybką i skuteczną konsolidację danych i prostą łączność bez potrzeby transportu dużych paneli serwerów. Urządzenie jest nieco większe od standardowego notebooka, dzięki czemu może być szybko i bezpiecznie przeniesione na miejsce katastrofy, wypadku czy do tymczasowej lokalizacji.

X500 Rugged Mobile Server jest napędzany przez procesor Intel Core™ i7-820QM 1,73 GHz Quad Core (z możliwością rozbudowania do 3,06 GHz) oraz ma wbudowany kontroler RAID. Użytkownicy mogą dzięki temu przetwarzać duże ilości danych i mają możliwość ciągłego tworzenia kopii bezpieczeństwa.

Komputer ma dysk twardy o pojemności 500 GB, a oprócz tego 5 chronionych dodatkowych slotów na dyski, co daje możliwość rozbudowy pamięci do 5 TB. RAID na poziomach 0,1,5 oferuje szybszy transfer danych i ich bezpieczniejsze przechowywanie.

Oprogramowanie komputera zostało zaprojektowane tak, by ułatwić wyświetlanie, monitorowanie i konfigurowanie przechowywanych danych. Serwer dodatkowo wyposażony jest w kartę graficzną NVIDIA GeForce GT330M z 1GB pamięci.

System Microsoft Windows Server 2012, w jakim działa X500 Rugged Mobile Server, umożliwia połączenie wielu urządzeń w prywatnej chmurze, gwarantując przy tym bezpieczeństwo gromadzonych danych. Bezprzewodowa łączność odbywa się za pomocą zintegrowanej karty WLAN z zasięgiem do 1 km, WWAN i Bluetooth.

Getac X500 Rugged Mobile Server spełnia wymagania norm wojskowych MIL-STD-810G i MIL-STD-3009, i jest zdolny do działania w ekstremalnych warunkach, np. przy dużej wilgotności czy ujemnej temperaturze otoczenia. Solidna, szczelna obudowa jest odporna na wstrząsy, drgania i działanie wody i zapylenia oraz upadek z wysokości 1,8 m.

Pierwsze zamówienia na X500 będą realizowane pod koniec maja br. Orientacyjny koszt komputera to ok. 35 tys. zł. Autoryzowanym dystrybutorem Getac w Polsce jest przedsiębiorstwo Elmark Automatyka, które wcześniej wprowadziło do sprzedaży m.in. tablet Z710 (Elmark z Getac Z710, 2013-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.