Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Tu-160 w linii 29 kwietnia

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 kwietnia 2008

29 kwietnia ma zostać przekazany rosyjskim WWS kolejny bombowiec strategiczny o zmiennej geometrii skrzydeł Tu-160.

O tym, że nowy Tu-160 zostanie przekazany 121. pułkowi ciężkich bombowców 29 kwietnia poinformował dowódca WWS Rosji gen. płk Aleksandr Zielin. Samolot jest zmodernizowany i dostosowany do przenoszenia nowego typu uzbrojenia. Do 121. pułku mają wkrótce trafić jeszcze 3-4 Tu-160. Gen. Zielin stwierdził, że nastąpi to jeszcze w tym roku, ale wydaje się to niemożliwe w związku z trudną sytuacją kadrową w wytwórni tych samolotów - KAPO (Nowe samoloty dla prezydenta i premiera Rosji).

Obecnie rosyjskie WWS mają w wyposażeniu 15 Tu-160. Według gen. Zielina, ich liczba ma wzrosnąć w dającej się przewidzieć perspektywie do 30. W samoloty mają być uzbrojone dwa pułki.

Gen. Zielin poinformował też, że rosyjski myśliwiec nowej generacji (PAK FA) zostanie oblatany - zgodnie z planem - w 2009. Dowódca WWS osobiście nadzoruje montaż prototypu, wizytując wytwórnię KnAAPO (Rozmowy Indie - Rosja o myśliwcu 5. generacji). KnAAPO to najszybciej rozwijający się rosyjski zakład lotniczy. W 2007 jego produkcja wzrosła aż o 90%.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.