Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrolowiec dla Mozambiku gotowy

Marynarka wojenna, 22 maja 2013

Hiszpańska Navantia poinformowała o zakończeniu prac modernizacyjnych i testów okrętu patrolowego marynarki wojennej Mozambiku, Pebane (P-001).

Okręt patrolowy Pebane (P-001) na terenie jednego z zakładów Navantii w San Fernando na południu Hiszpanii. Na pokładzie jednostki widoczni są członkowie jej załogi w czasie szkolenia. Symboliczna odsprzedaż Dragonera marynarce wojennej Mozambiku wpisuje się w politykę Madrytu zmierzającą do podnoszenia potencjału operacyjnego morskich komponentów armijnych państw afrykańskich. W przeszłości, w podobnych okolicznościach, Senegal nabył inną z jednostek typu Conejera / Zdjęcie: Navantia

Pebane to ex-hiszpański okręt patrolowy Dragonera (P-32), typu Conejera, odkupiony od Hiszpanii za symboliczne 100 Euro. Na podstawie umowy z 20 listopada 2012, hiszpańska Navantia zobowiązała się do wykonania prac remontowo-modernizacyjnych, mających wydłużyć resurs okrętu, przyjętego do służby na początku lat 1980..

Według informacji przekazanych przez hiszpańską stocznię, patrolowiec zakończył już etap testów morskich. Bliski finalizacji jest też program szkolenia jego załogi. W najbliższych tygodniach okręt ma zostać przebazowany do Mozambiku na pokładzie transportowca MV PANAGIA. Jednostka powinna znaleźć się w porcie morskim w Maputo - stolicy kraju - 18 czerwca.

Po oficjalnym rozpoczęciu służby, ex-hiszpański patrolowiec będzie pełnił zadania związanych z patrolowaniem wód przybrzeżnych Mozambiku, wykrywając i zwalczając akty piractwa oraz nielegalny handel narkotykami, bronią czy ludźmi.


Drukuj Góra