Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy Eurocoptery dla chińskiej energetyki

Lotnictwo cywilne, 22 maja 2013

Chińskie przedsiębiorstwo State Grid General Aviation Company (SGGAC), zamówiło jeden śmigłowiec EC225 i dwa AS350 B3e. Będą one używane m.in. do nadzorowania linii elektroenergetycznych i misji ratowniczych.

W ChRL eksploatowanych jest ok. 30 śmigłowców EC225 / Super Puma, które służą głównie do zadań poszukiwawczo-ratowniczych i transportu morskiego / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dzisiejsza umowa jest kolejnym zamówieniem złożonym przez SGGAC, będącym częścią narodowego chińskiego dostawcy energii elektrycznej, na wiropłaty Eurocoptera. W ubiegłym roku europejski producent dostarczył Chińczykom 2 AS350 B3e, które są używane do prac obsługowych przy liniach elektroenergetycznych.

Oprócz tego we flocie SGGAC znajduje się także AS350 B3, który ustanowił rekord wysokości wykonywania operacji przy budowie linii elektroenergetycznych, wynoszący 5350 m. Miało to miejsce podczas montażu linii wysokiego napięcia na Wyżynie Tybetańskiej.

Para AS350 B3e zostanie przekazana SGGAC w późniejszych miesiącach br. Śmigłowce, przeznaczone do transportu ładunków i nadzorowania linii energetycznych, zostaną wyposażone m.in. we wciągarkę o udźwigu 200 kg i instalację klimatyzacji. Natomiast EC225 trafi do SGGAC w 2015. Będzie to śmigłowiec wielozadaniowy, przystosowany do wykonywania misji ratowniczych.

AS350 B3e to ulepszona wersją słynnego lekkiego śmigłowca Ecureuil. Obecnie w Chinach używanych jest 36 wiropłatów z tej rodziny. Oprócz nich w Państwie Środka eksploatowanych jest ok. 30 śmigłowców z rodziny EC225 / Super Puma. Służą one głównie do zadań poszukiwawczo-ratowniczych i transportu morskiego. W Pekinie, w wytwórni Airbusa, zamontowano kompleksowy symulator lotu EC225, służący do szkolenia załóg lotniczych chińskich wiropłatów.


Drukuj Góra