Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zestawy satelitarne L-3 Communications dla Australii

Wojska lądowe, 23 maja 2013

Amerykańska L-3 Communications otrzymała zlecenie od departamentu obrony Australii na dostawę zestawów łączności satelitarnej Hawkeye III Lite.

Trójpasmowy zestaw łączności satelitarnej Hawkeye III Lite pozwala użytkownikowi na przesyłanie informacji tekstowych, dźwięku i obrazów z dowolnej lokalizacji / Zdjęcie: L-3 Communications

W ramach realizacji zlecenia  wartości 38,5 mln USD, L-3 dostarczy stronie australijskiej 51 zestawów łączności satelitarnej Hawkeye III Lite, z anteną o średnicy 1,2 m (VSAT).

Montażem zestawów zajmie się L-3 GCS z Rochester w stanie Nowy Jork. Z kolei dostawa Hawkeye III, a także usługi związane ze szkoleniem operatorów oraz wieloletnim programem wsparcia technicznego leżeć będzie w gestii lokalnej filii amerykańskiego przedsiębiorstwa, L-3 Oceania zlokalizowanego w Sydney. Główne postanowienia umowy mają zostać zrealizowane w 2014. Dostawca zapewnia też wsparcie i obsługę posprzedażną przez kolejne 3 lata.

Oferowane przez L-3 zestawy działają w pasmach Ka, Ku oraz X, tak więc stanowić będą uzupełnienie możliwości używanych obecnie środków łączności, których przepustowość staje się nieadekwatna do rosnących potrzeb australijskiej armii. Będą też jednym z elementów programu budowy kompleksowego systemu satelitarnego Wideband Global SATCOM (WGS), realizowanego przy współpracy z USA.

 

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.