Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na silniki dla MV-22 dla Rolls Royce

01 października 2007

Rolls Royce uzyskał od Naval Air Systems Command kontrakt na dostawę 370 silników T406/AE 1107C-Liberty do przemiennopłatów MV-22 dla US Marine Corps i CV-22 dla US Air Force. 5-letni kontrakt opiewa na 700 mln USD.

Silniki AE 1107C-Liberty o mocy 4500 kW przeznaczone są do 148 przemiennopłatów. 74 kolejne silniki mają stanowić zapas dla jednostek eksploatujących MV-22 i CV-22. Dostawy mają potrwać do 2013.

Pełna produkcja seryjna przemiennopłata spółki Bella i Boeinga rozpoczęła się w 2005. V-22 Osprey startuje jak śmigłowiec, a leci jak samolot. Leci dwa razy szybciej, pięć razy dalej i z trzy razy większym ładunkiem niż konwencjonalny śmigłowiec.


Drukuj Góra