Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spice 250 już w służbie

Lotnictwo wojskowe, 24 maja 2013

Wojska lotnicze Izraela wdrożyły do służby najnowszą bombę szybującą – Spice 250. Mogą ją przenosić samoloty F-15 i F-16.

Najnowszy oręż w arsenale izraelskich wojsk lotniczych – bomba szybująca Spice 250 / Rysunek: Rafael

Informację taką przekazał dzisiaj portal flightglobal. Bomba stanowi uzbrojenie samolotów F-15 i F-16.  W odróżnieniu od poprzednich bomb z rodziny Spice, które były 907-kg i 454-kg bombami klasycznymi, z dodatkowym modułem kierowania, Spice 250 jest skonstruowana od podstaw. Jej masa to 113 kg.

W pamięci komputera sterującego można zapisać 100 opcjonalnych celów w danym obszarze, atakowanych przy użyciu różnych algorytmów, zależnie od sytuacji taktycznej. Naprowadzanie bomby odbywa się przy pomocy układu INS/GPS w początkowej fazie lotu, a następnie przy pomocy głowicy optoelektronicznej / termowizyjnej.

Według producenta rozwiązanie takie zapewnia to dokładność trafienia mniejszą niż 3 m, dobrą identyfikację celu i uniemożliwia zakłócenie sygnału GPS. Możliwe jest także zarejestrowanie obrazu celu tuż przed trafieniem.

Zasięg Spice 250 wynosi 100 km. Po zrzucie z samolotu bomba porusza się lotem szybowym, z rozłożonymi skrzydłami.   

Bomby przenoszone są na poczwórnych belkach uzbrojeniowych. Dzięki temu F-15 może przenieść aż 28 Spice 250. Umożliwia to zwalczanie wielu celów – stałych i mobilnych, lądowych lub morskich – jednocześnie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.