Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Para Rudniki 2013

Lotnictwo cywilne, 27 maja 2013

Pomimo nienajlepszej pogody, w dniach 25 i 26 maja, na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się PARA RUDNIKI – Targi Lotnictwa Lekkiego.

Motoszybowiec Fregata był prezentowany na Para Rudnikach przez Polskie Stowarzyszenie Motoszybowcowe im. Antoniego Kocjana

W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu wystawców reprezentujących branżę lotniczą oraz przedsiębiorstwa oferujące towary i usługi na rzecz lotnictwa, a także przedstawiciele branży paliwowej i elektronicznej, kierujący swoją ofertę do odbiorców indywidualnych jak również instytucjonalnych. Obecni byli również przedstawiciele stowarzyszeń związanych z lotnictwem.

Dużą atrakcję dla publiczności stanowiły wiatrakowce

Pomimo, że Para Rudniki to przede wszystkim targi, atmosfera imprezy przypominała piknik z licznymi atrakcjami. Ta formuła sprawdza się, o czym świadczy chociażby liczba odwiedzających targi. Ciekawy jest również przekrój publiczności. Na podczęstochowskie lotnisko poza osobami związanymi z lotnictwem zawodowo lub hobbistycznie przybyły także rodziny z małymi dziećmi. Wstęp na imprezę był bezpłatny.

Organizatorzy zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji. Stoiska targowe zlokalizowane zostały w hangarze i na jego obrzeżach, natomiast na płycie lotniska znajdowała się wystawa statyczna statków powietrznych. Dodatkową atrakcją były pokazy pilotażu.

Pokaz lotów w szyku na małej wysokości w wykonaniu załóg samolotów Carbon Cub SS / Zdjęcia: Tomasz Drąg

Szczególnie atrakcyjny był pokaz akrobacji szybowcowej na MDM Fox, pilotażu indywidualnego wiatrakowca oraz lotów w szyku samolotów typu Carbon Cub SS. Niestety, w sobotnie przedpołudnie zbyt silny wiatr nieco pokrzyżował plany paralotniarzom. Dopiero w godzinach wieczornych udało się zaprezentować pokaz pilotażu paralotni z napędem. 

Niewątpliwą zaletą Targów Lotnictwa Lekkiego jest ich różnorodność. Każdy może znaleźć na nich coś dla siebie. Para Rudniki to również miejsce spotkań i wymiany poglądów, o czym świadczy obecność na targach przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego im. Antoniego Kocjana i Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego.


Drukuj Góra