Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

F-15 wpadł do Pacyfiku

Lotnictwo wojskowe, 28 maja 2013

W czasie lotu szkoleniowego myśliwiec F-15C wojsk lotniczych USA (USAF) wpadł do Pacyfiku niedaleko Okinawy. Pilot przeżył, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

F-15 który wpadł dzisiaj do Pacyfiku służył w 18th Wing (skrzydle) USAF, stacjonującym w bazie wojsk lotniczych Kadena. Był to pierwszy tego typu wypadek z udziałem myśliwca F-15 USAF operujący z Okinawy od 2006. Na zdjęciu F-15C (ZZ 115) z 67. eskadry myśliwskiej stacjonującej na wyspie / Zdjęcie: USAF

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 9 rano czasu miejscowego. W trakcie zwykłego lotu szkoleniowego pilot, którego personaliów USAF nie zdecydowało się jeszcze upubliczniać, stracił kontrolę nad maszyną. W wyniku czego katapultował się. Maszyna wpadła do Pacyfiku około 115 km na wschód od Okinawy.

W akcję ratunkową pilota zaangażowała się amerykańska marynarka wojenna oraz jednostki japońskiej straży wybrzeża stacjonujące w Naha na południu Okinawy. Po około godzinie poszukiwań, oficer został podjęty z wody przez załogę śmigłowca wojsk lotniczych Japonii i przetransportowany do szpitala wojskowego na wyspie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bezpośrednia przyczyna wypadku nie jest znana. Ma ją wyjaśnić specjalna komisja dochodzeniowa. O całym zdarzeniu zostały natychmiast poinformowane władze w Tokio.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.