Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Ił-22 z systemem wre

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 maja 2013

W FR zakończyły się testy fabryczne samolotu Ił-22 z systemem walki radioelektronicznej Porubszczik. Teraz system przechodzi próby państwowe.

Według informatorów Izwiestii, samolot Ił-22 został wybrany jako nosiciel perspektywicznego systemu wre w 2009. Jako jedyny spełniał wówczas wymagania stawiane przez twórców systemu, szczególnie pod względem długotrwałości lotu. Samolot, wyprodukowany w 1979, przeszedł remont kapitalny w Eksperymentalnych zakładach budowy maszyn (EMZ) im. Miasiszczewa. Tam też wyposażono go w urządzenia systemu Porubszczik (drwal). Prototyp oblatano w 2012.

Kontrakt na budowę prototypu był wart ok. 200 mln rubli. Ograniczony resurs samolotu powoduje, że w ciągu 10 lat będzie on musiał zostać zastąpiony nowym nosicielem. Na razie jednak plany przewidują zakup przez WWS FR jeszcze 4 wyremontowanych Ił-22 z systemem Porubszczik.

Testy fabryczne prototypu Ił-22 z nowym systemem wre były realizowane w LII im. Gromowa w Żukowskim pod Moskwą. Zakończyły się na początku maja. Teraz samolot ma przejść próby państwowe. Jeśli zakończą się one pozytywnie, do końca roku powinien zostać przekazany WWS.

Porubszczik może m.in. zagłuszać pracę radiolokatorów i systemów kierowania bsl. Jego celami mogą być m.in. samoloty dalekiego rozpoznania i naprowadzania oraz kompleksy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot. Po wykryciu aktywności systemu radioelektronicznego przeciwnika może nakierować na niego wiązkę zakłócającą. Wąska wiązka o ściśle dobranej częstotliwości nie zakłóca pracy własnych urządzeń naprowadzania i łączności.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.