Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zamówienie na Arleigh Burke

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2013

Pentagon zlecił stoczniom Bath Iron Works (BIW) i Huntington Ingalls Industries (HII) budowę 9 dodatkowych niszczycieli typu Arleigh Burke.

Obydwie stocznie prowadzą obecnie prace nad 4 niszczycielami typu Arleigh Burke, przyszłymi: John Finn (DDG 113), Ralph Johnson (DDG 114), Rafael Peralta (DDG 115) i Thomas Hudner (DDG 116). Na zdjęciu zbudowany przez HII USS William P. Lawrence (DDG 110) / Zdjęcie: HII

W ramach otrzymanego zlecenia, należąca do General Dynamics BIW zbuduje 4 niszczyciele typu Arleigh Burke. Wartość porozumienia wynosi 2,8 mld USD. Kwota ta może się jednak zwiększyć do 3,5 mld USD w razie wykorzystania przez Departament Obrony opcji na dodatkowy, 5. okręt.

Zlecenie dla Huntington Ingalls Industries (HII) zakłada budowę 5 niszczycieli. Wartość porozumienia wynosi 3,33 mld USD. Może ono jednak jeszcze wzrosnąć do 3,39 mld USD w sytuacji, gdy zamawiający zdecyduje się na dodatkowe usługi ze strony producenta, związane m.in. z obsługą techniczną okrętów już po ich przekazaniu do użytku.

Pierwsze prace przygotowawcze do budowy okrętów mają rozpocząć się jeszcze w br. fiskalnym. Ich finalizacja wraz z przekazaniem ostatnich niszczycieli odbiorcy planowana jest na lipiec 2023.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.