Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

60 mln pasażerów easyJet

Lotnictwo cywilne, 06 czerwca 2013

Liczba pasażerów przewiezionych w ciągu jednego roku przez niskoskosztowe linie easyJet przekroczyła 60 milionów.  

Flotę easyJet stanowi łącznie 212 Airbusów. Przewoźnik użytkuje tylko dwa modele europejskiego konsorcjum – A319 (na zdjęciu), mieszczące 156 osób i A320, o pojemności 180 pasażerów / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Brytyjskie linie easyJet zapoczątkowały działalność w listopadzie 1995. W tym czasie przewoźnik posiadał tylko 2 samoloty, które obsługiwały dwie trasy krajowe w Wielkiej Brytanii.

18 lat później linia ma do dyspozycji 212 statków powietrznych: Airbusów A319 i A320, które wykonują loty pomiędzy 137 międzynarodowymi portami lotniczymi w 33 krajach w Europie i Afryce Zachodniej (Ostatni lot easyJet z Warszawy , 2009-07-03). Obecnie easyJet jest czwartą co do wielkości linią lotniczą na Starym Kontynencie. Co ciekawe, rocznie easyJet przewozi ponad 10 mln pasażerów biznesowych.

W lipcu 2001 towarzystwo świętowało przewiezienie 10 mln pasażerów w ciągu 12 miesięcy. Od tego czasu liczba podróżujących z easyJet sukcesywnie wzrastała, przekraczając poziom 20 mln w sierpniu 2003.

Z kolei już w listopadzie 2005 z usług linii skorzystało 30 mln osób. Natomiast w maju br. osiągnięto wynik aż 60 048 534 przewiezionych pasażerów. Średni współczynnik zapełnienia miejsc wynosi 88-89%.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra