Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna kupuje śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2013

Siły zbrojne Argentyny zakupiły nowe śmigłowce lekkie - AB206 i Bell 412.

AB-206, należące do włoskich Karabinierów, które trafią do Argentyny / Zdjęcie: MO Argentyny

Po ponad 4 latach negocjacji, rząd w Buenos Aires zatwierdził zakup 20 śmigłowców lekkich Agusta-Bell AB206 od Włoch. Wiropłaty te były poprzednio używane przez tamtejszy Korpus Karabinierów. Jednak zanim trafią one do jednostek, przejdą przeglądy naprawcze w zakładach AgustaWestland. Koszt prac wyceniono na 2,6 mln USD. Dodatkowo, lotnictwo wojsk lądowych Argentyny przekaże Włochom 3 transportowce Alenia G.222, wycofane ze służby.

Nowe AB206 wejdą w skład Escuadrón de Aviación de Exploración y Ataque 602 stacjonującej w bazie Campo de Mayo w pobliżu Buenos Aires, a także innych jednostek lotnictwa wojsk lądowych i będą używane do zadań rozpoznawczych.

Jednocześnie wojska lotnicze Argentyny zakupiły od Kanady dwa śmigłowce Bell 412. Jeden z nich jest nowo wyprodukowany i kosztował 10 mln USD, natomiast drugi, wart 7 mln USD  był już eksploatowany przez Kanadyjczyków.

Wiropłaty te dołączą do Belli 212, używanych obecnie przez VII Brigada Aérea, której bazą macierzystą jest José C. Paz obok Buenos Aires, zastępując w służbie starsze śmigłowce. Jednostka ma obecnie w wyposażeniu także Mi-171 i Hughes 369/500.  

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra