Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bombowce nad Moskwą

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 kwietnia 2008

29 kwietnia i 5 maja nad Moskwą przelecą rosyjskie bombowce strategiczne. To część przygotowań do parady z okazji dnia zwycięstwa.

Władimir Putin chce zakończyć swoją prezydenturę mocnym akcentem. Tegoroczna parada 9 maja powinna rozmachem przyćmić poprzednie i nawiązywać do wzorów ZSRS. Według zapewnień gen. mjr Anatolia Żichariewa, dowódcy Lotnictwa Dalekiego Zasięgu (strategicznego), wyznaczone załogi przeszły już podstawowy etap ćwiczeń przed tym wydarzeniem. Pozostało już tylko dwukrotnie – jutro i 5 maja – odbyć loty próbne.

Po raz ostatni lotnictwo wzięło udział w paradzie w 1995. Jednak teraz mają wziąć w niej udział największe i najdroższe samoloty: bombowce strategiczne Tu-160, Tu-95MS, bombowiec średniego zasięgu Tu-22MZ oraz tankowiec na bazie Tu-95MS. Będą im towarzyszyły mniejsze samoloty.

W czasie parady, oprócz zwykłego przelotu nad Placem Czerwonym, ma być pokazane tankowanie w locie. Organizatorzy planują również niespodziankę. Zwykle, w takich wypadkach, jest nią użycie świec dymnych lub konfetti. Jakiekolwiek akrobacje nad terenami zamieszkałymi są niedozwolone.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.