Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Doskonalszy Excalibur

Wojska lądowe, 21 czerwca 2013

Raytheon rozpoczął program rozwoju pocisku precyzyjnego Excalibur. Zostanie on wyposażony w nowy układ kierowania, z możliwością półaktywnego naprowadzania laserowego.

Zdjęcie: Raytheon

Producent zamierza zwiększyć możliwości bojowe 155-mm pocisków M982 Excalibur (Zamówienie na Excalibury, 2011-04-06), wyposażając je w nowy układ kierowania i nawigacji. W końcowej fazie lotu pocisk będzie naprowadzany przy pomocy półaktywnego układu naprowadzania laserowego.

Rozwiązanie takie umożliwi zwalczanie celów ruchomych, celów, które zmieniły położenie po odpaleniu pocisków lub zmianę punktu trafienia, aby uniknąć przypadkowych ofiar lub porażenia własnych jednostek. Obecnie dokładność trafienia pocisku wynosi 4 m dla 90% strzałów.

Nowe układy będzie można także zamontować w pociskach Excalibur Ib, polepszając ich możliwości bojowe. Co więcej, Raytheon proponuje również wyposażenie w ten sposób 155-mm i 127-mm amunicji używanej do dział okrętowych. Pozwoli to im na zwalczanie celów ruchomych na lądzie i morzu (zwłaszcza szybkich łodzi motorowych).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra