Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy CH-147F dla Kanady

Lotnictwo wojskowe, 28 czerwca 2013

Wojska lotnicze Kanady odebrały pierwszy z 15 zakupionych śmigłowców transportowych CH-147F.

CH-147F zostały wyposażone m.in. w dodatkowe zbiorniki paliwa i nowoczesną cyfrową awionikę. Od starszych kanadyjskich Chinooków odróżnia je nowy, dwubarwny kamuflaż  / Zdjęcie: Boeing

Pierwszy z kanadyjskich CH-147F został przekazany odbiorcy przed tygodniem, jednak producent poinformował o tym wydarzeniu dopiero wczoraj. Wiropłaty zostały zakupione przez Kanadę w 2009 (Kanadyjskie Chinooki zakupione, 2009-08-11). Wartość porozumienia sięgała wówczas 1,1 mld USD. Kolejne 1,8 mld USD miał wynieść 20-letni pakiet obsługowy.

Dostawa pierwszego CH-147F odbyła się zgodnie z ustalonym terminarzem. Bez opóźnień doszło też do jego oblotu, w czerwcu 2012. W br. Kanadyjczycy mają otrzymać jeszcze 6 kolejnych Chinooków. Pozostałe zostaną dostarczone odbiorcy do czerwca 2014.

Kanadyjskie Chinooki są wyposażone w nową, zintegrowaną cyfrową awionikę glass cockpit i cyfrowy automatyczny układ sterowania lotem. Wyposażenie samoobrony obejmuje m.in. układ zakłócający działanie głowic pocisków samonaprowadzających się na podczerwień (DIRCM).

CH-147F będą użytkowane przez 450. Tactical Helicopter Squadron z Petawawa w Ontario na południowym wschodzie kraju. Jednostka ta została reaktywowana w maju 2012, z przeznaczeniem eksploatacji nowych śmigłowców .

Transakcja z 2009 wiązała się ze 100-% offsetem. Dotyczy on również usług wsparcia technicznego, w które zaangażowane mają zostać wybrane lokalne przedsiębiorstwa. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 20 lat kanadyjska gospodarka zyska w ten sposób około 2 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.