Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja BATT S AP

Przemysł zbrojeniowy, 03 lipca 2013

Amerykańska The Armored Group zaprezentowała nowy model opancerzonego samochodu patrolowego Ballistic Armored Tactical Transport (BATT) Armoured Personnel (AP).

Rozwiązaniem dodatkowo zwiększającym bezpieczeństwo załogi jest zamontowana na dachu obrotnica, umożliwiająca prowadzenie ognia (np. z broni gładkolufowej) także w czasie transportu policjantów / Zdjęcie: Police Magazine

BATT S AP został opracowany z myślą o transporcie członków policyjnych zespołów interwencyjnych w miejsce zagrożenia, np. zamieszek. Samochód może pomieścić 12-14 w pełni wyekwipowanych policjantów. Znajdująca się w jego wnętrzu załoga chroniona jest m.in. przed ostrzałem z broni o kalibrze 12,7 mm. Wóz spełnia normy ochrony balistycznej NIJ IV.

Samochód został osadzony na płycie podłogowej cywilnego Forda F-550. Wnętrze pojazdu jest w pełni klimatyzowane i dysponuje licznymi schowkami służącymi do przechowywania dodatkowego wyposażenia. W razie potrzeby kabina może zostać przystosowana do ewakuacji rannych.

Oferowany BATT S AP został opracowany z myślą o służbach dysponujących ograniczonym budżetem. Jak zapewnia producent, nie podając jednak ceny pojazdu, mniejszy koszt zakupu wozu został osiągnięty dzięki zastosowaniu serii rozwiązań konstrukcyjnych znanych z konstrukcji cywilnych.

W pierwszej kolejności pojazd oferowany jest amerykańskim jednostkom policyjnym. TAG nie wyklucza jednak jego sprzedaży nabywcom zagranicznym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.