Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze dostawy wozów PPT

Wojska lądowe, 03 lipca 2013

Francja otrzymała pierwszą partię samochodów ciężarowych zakupionych w ramach programu Porteur Polyvalent Terrestre (PPT).

Dostawy pierwszych samochodów ciężarowych odbyły się jeszcze pod koniec czerwca. Na zdjęciu jeden z pojazdów w czasie prób poligonowych / Zdjęcie: MO Francji

Program PPT zakłada dostawę wojskom lądowym Francji nowych samochodów ciężarowych w różnych odmianach, w tym m.in.: wozów zabezpieczenia technicznego, ewakuacji, inżynieryjnej, czy transportowej. Za realizację programu odpowiada spółka złożona z włoskiego Iveco Defence Vehicles i francuskiego Soframe.

Zlecenie na dostawę pierwszych 200 pojazdów zostało złożone pod koniec 2010 (Francja – Iveco zamiast Renault, 2011-01-05). Większość z nich (150) ma występować w odmianie kontenerowej. Pozostałe to wozy zabezpieczenia technicznego.

Docelowo Paryż zamierza zakupić 2 400 samochodów. Mają one zastąpić obecnie użytkowane konstrukcje, w tym m.in. ciężarówki TRM 10000. Dostawy zaplanowane są na lata 2013-2021. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na 1 mld Euro.

Według opublikowanych przez francuską rządową agencję uzbrojenia (DGA) wymagań technicznych, Paryż zamierza wprowadzić do służby wozy z napędem 8x8. Sześciocylindrowy silnik spalinowy ma wytwarzać moc 450 KM i pozwalać samochodom na rozwinięcie prędkości do 80 km/h.

Masa wozów wynosić ma 32-36 t, co pozwoli na ich transport na pokładzie samolotu A400M. Pojazdy mają zapewniać załodze ochronę przed ostrzałem z broni mało- i średniokalibrowej, a także przed eksplozją min lub improwizowanych ładunków wybuchowych. Dodatkowo, mają umożliwiać zabudowanie uzbrojenia – km FN MAG58. Stanowisko strzeleckie zostało zamontowane na dachu kabiny kierowcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.