Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niebezpieczna operacja afgańskich policjantów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 lipca 2013

W ubiegłym tygodniu operatorzy afgańskiej policji, przeprowadzili operację, której celem był talibski komendant Haij Hilal. W działaniach wspierali ich żołnierze PKW Afganistan.

Afgańscy policjanci przeprowadzili operację, której celem było zatrzymanie talibskiego komendanta, poszukiwanego listem gończym przez afgański wymiar sprawiedliwości oraz znajdującego się na liście najbardziej poszukiwanych rebeliantów operujących we wschodnich prowincjach Afganistanu (Joint Prioritized Effect List), w tym na terenie prowincji Ghazni. Żołnierze Zgrupowania Sił Specjalnych XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, przy aktywnym udziale informacyjnym Służby Wywiadu Wojskowego, wspierali Afgańczyków w procesie przygotowania i planowania działań.

Poszukiwany miał powiązania z najważniejszymi członkami ruchu talibów. Odpowiadał za ostrzały baz sił koalicyjnych i organizowanie zasadzek z użyciem min pułapek na żołnierzy koalicji, Afgańskie Siły Bezpieczeństwa oraz ludność cywilną.

Zdjęcia: Materiały operacyjne PKW Afganistan

W trakcie realizacji zadania doszło do gwałtownej wymiany ognia rozpoczętej przez zaskoczonych talibów. W efekcie reakcji ogniowej afgańskich policjantów 4 talibów poniosło śmierć. Również w ostatnim tygodniu, na podstawie informacji Służby Wywiadu Wojskowego, polscy i afgańscy komandosi zlikwidowali nielegalny skład amunicji i materiałów do produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych.

Przeprowadzone operacje potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia funkcjonariuszy afgańskiej policji szkolonych przez żołnierzy polskich. To kolejne, wykonane przez nich zadania, które potwierdzają zdolność Afgańskich Sił Bezpieczeństwa do utrzymywania bezpieczeństwa w Prowincji Ghazni.

Na podstawie informacji mjra Dariusza Osowskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.