Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudany test GMD

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 lipca 2013

Niepowodzeniem zakończył się kolejny test amerykańskiego lądowego systemu obrony przeciwrakietowej – GMD. To 8 z 16 dotąd przeprowadzonych nieudany test GMD.

Zdjęcie: MDA

Zintegrowany test systemu GMD (Ground-based Midcourse Defense) przeprowadziły wczoraj Missile Defense Agency (MDA), 30th Space Wing USAF, Joint Functional Component Command, Integrated Missile Defense (JFCC IMD) i US Northern Command. Próbą dowodził – po raz pierwszy w swej karierze – płk Keith Balts, szef 30th Space Wing. Cel ćwiczebny – rakietę balistyczną dalekiego zasięgu wystrzelono z poligonu US Army im. Reagana na atolu Kwajalein wysp Marshalla. Antyrakieta została wystrzelona o 11:35 z bazy USAF Vandenberg w Kalifornii. Z nieokreślonych na razie przyczyn nie trafiła w cel.

W teście wykorzystano pocisk antyrakietowy pierwszej generacji, Capability Enhancement I (CE-I) z Exoatmospheric Kill Vehicle (EKV). Tego typu pociski stanowią uzbrojenie dwóch baz systemu GMD – Vandenberg w Kalifornii i Fort Greely na Alasce. Do tej pory były one testowane 16 razy, w tym 8 razy z sukcesem. Ostatni udany test odbył się w grudniu 2008.

Pentagon zamówił niedawno 14 kolejnych antyrakiet systemu GMD. Mają one kosztować około miliard dolarów. GMD jest podstawą narodowego, amerykańskiego systemu antyrakietowego – Ballistic Missile Defense (BMD).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.