Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szósty Shadow R1 w RAF

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 lipca 2013

Wkrótce do RAF ma trafić szósty samolot rozpoznawczy Shadow R1. Zakup pięciu samolotów tego typu kosztował 72 mln funtów.

Zdjęcie: Kevin Mape

Odpowiadając na zapytanie parlamentarne, minister ds. strategii bezpieczeństwa międzynarodowego, Andrew Murrison poinformował 4 lipca, że 5 należących do Royal Air Force samolotów rozpoznawczych Shadow R1 jest wartych księgowo 72 mln funtów. Samoloty należą do 14 Sqn RAF i stacjonują w bazie Waddington w Lincolnshire. Według flightglobal.com, pod koniec ubiegłego roku samoloty Shadow R1 wylatały łącznie – od 2007, kiedy weszły do służby – 10 tys. godzin. Wykonują m.in. zadania rozpoznawcze w Afganistanie.

W nomenklaturze RAF Shadow R1 to samolot rozpoznania i ofensywnego wsparcia (ISTAR – Intelligence, Surveillance, Target Acquisition and Reconnaissance) zbudowany na bazie Beechcrafta King Air 350CER. Jego dokładne parametry i możliwości nie zostały podane do wiadomości. Poza 2-osobową załogą na ich pokładzie znajduje się zwykle do 3 operatorów systemów pokładowych.
Szósty Shadow R1 ma trafić do RAF do końca lipca.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.