Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne francuskich Protectorów

Wojska lądowe, 08 lipca 2013

Norweski Kongsberg poinformował o zawarciu porozumienia z resortem obrony Francji o wsparciu technicznym zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia Protector zainstalowanych w transporterach VAB 4x4.

Poza zamontowaniem Protectorów, francuskie transportery zostały dodatkowo wyposażone m.in. w nowoczesne, cyfrowe układy zarządzania walką dostosowujące wozy do wymogów sieciocentrycznego pola walki / Zdjęcie: Armorama

Porozumienie zostało anonsowane przed kilkoma dniami. Jego wartość sięga 16 mln USD. Strony nie podały czasu obowiązywania umowy.

W ramach jej realizacji norweski producent będzie zobowiązany do udzielenia wsparcia technicznego dla zainstalowanych na transporterach opancerzonych VAB 4x4 zsmu Protector. Miałoby się ono przejawiać m.in. w dokonywaniu regularnych przeglądów zestawów, ich ewentualnych remontów oraz usług logistycznych.

Przypomnijmy, że w 2008 wojska lądowe Francji zdecydowały się na zakup norweskich Protectorów dla transporterów VAB (Transportery VAB z norweskimi modułami uzbrojenia, 2008-05-08). Miały one stanowić alternatywę dla klasycznych stanowisk strzeleckich, nie zapewniających obsługujących je żołnierzom należytej ochrony, a przez to potęgując straty. W 2012 Paryż zawarł z Norwegami dodatkowe porozumienie, dotyczące zamontowania Protectorów w kolejnej partii francuskich pojazdów (Protectory dla VAB, 2012-04-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.