Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales dla estońskich niszczycieli min

Marynarka wojenna, 08 lipca 2013

Thales UK zawarł wieloletnie porozumienie z resortem obrony Estonii o wsparciu technicznym użytkowanych przez marynarkę wojenną tego państwa niszczycieli min.

Niszczyciele min typu Sandown mają 52,5 m długości i 10,5 m szerokości. Ich wyporność wynosi 600 t. Prędkość to 13 w, a zasięg 4 630 km. Na zdjęciu EML Admiral Cowan (M313) jeszcze jako HMS Sandown (M101) w barwach Royal Navy / Zdjęcie: Ship Spotting

Informacja na ten temat została opublikowana dzisiaj. Porozumienie ma obowiązywać do grudnia 2016. Strony nie podały jego wartości.

W ramach realizacji zawartej umowy, Thales UK zobowiązał się do świadczenia usług wsparcia technicznego dla estońskich niszczycieli min typu Sandown, EML Admiral Cowan (M313) (ex-HMS Sandown (M101)) i EML Sakala (M314) (ex-HMS Inverness (M102)). Okręty zostały odkupione od Wielkiej Brytanii w 2006, a od 2007 znajdują się w strukturach marynarki wojennej Estonii.

Warto zaznaczyć, że brytyjska spółka Thalesa posiada już kilkuletnie doświadczenie we wsparciu technicznym estońskich niszczycieli min. Ponadto, brytyjskie przedsiębiorstwo było odpowiedzialne za remont i częściową modernizację wycofanych przez Royal Navy z linii w 2005 okrętów, przystosowujące je do służby pod nową banderą. Prace modernizacyjne dotyczyły m.in. sonaru 2093.

Prace remontowo-modernizacyjne estońskich niszczycieli min realizowane były na terenie stoczni Rosyth w Fife. W tym samym miejscu remontowany był 3. z estońskich niszczycieli min typu Sandown, przyjęty do służby w marynarce wojennej tego państwa w 2009, EML Ugandi (M315) (ex- HMS Bridport (M105)).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.