Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arabia Saudyjska zamawia kutry Mark V

Marynarka wojenna, 11 lipca 2013

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres USA o możliwej sprzedaży Arabii Saudyjskiej 30 kutrów patrolowych Mark V.

Nie wiadomo, kto miałby zostać producentem saudyjskich Mark V (na zdjęciu powyżej). Możliwe, że wybór padnie na zlokalizowane w Gulfport w Mississippi oraz w Nowym Orleanie w Luizjanie przedsiębiorstwo United States Marine Inc. (USMI), specjalizujące się m.in. w projektowaniu i budowie specjalistycznych konstrukcji morskich na potrzeby wojska. W przeszłości USMI zdobyło zlecenie na dostawę kutrów patrolowych Mark V dla marynarki wojennej Kuwejtu / Zdjęcie: Defense Industry Daily

Przesłane do Kongresu zgłoszenie zawiera zamówienie na 30 kutrów patrolowych Mark V oraz pakiet wyposażenia dodatkowego. W jego skład wchodzą m.in. 32 zestawy 27-mm działek, części zamienne dokumentacja techniczna oraz wsparcie szkoleniowe i logistyczne. Wartość potencjalnego zlecenia szacowana jest na 1,2 mld USD.

Na razie strona zamawiająca nie wybrała producenta kutrów. Dojdzie do tego dopiero po zapoznaniu się z ofertami poszczególnych dostawców. Potencjalna umowa nie przewiduje offsetu.

Saudyjskie Mark V mają być użytkowane do zadań patrolowych. Ich załogi będą odpowiedzialne za detekcję oraz eliminację przemytu broni lub narkotyków, a także nielegalnej imigracji.  Kutry mają operować przede wszystkim na wodach morza terytorialnego oraz wyłącznej strefy ekonomicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.