Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe ciężarówki dla Szwajcarii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2013

Iveco Defence Vehicles poinformowało o symbolicznym przekazaniu siłom zbrojnym Szwajcarii 14 wariantów nowych ciężarówek. Organem realizującym dostawę była armasuisse, miejscowa agencja ds. zamówień obronnych.

Szwajcarskie ciężarówki podczas symbolicznego przekazania odbiorcy / Zdjęcie: Iveco

Producent dopiero dziś zamieścił informację o uroczystości, która odbyła się 28 maja, w Thun. Wzięli w niej udział przedstawiciele wojska i przemysłu. Odbiorcą pojazdów była organizacja logistyczna szwajcarskich sił zbrojnych (LBA).

W ramach modernizacji parku pojazdów sił zbrojnych, Szwajcaria zawarła w 2010 kontrakt z Iveco na dostawę 910 ciężarówek w 14 wariantach przez kolejne 4 lata. Umowa dotyczyła także usług inżynierskich i zarządzania projektem.

Wozy dla Szwajcarii są pojazdami rodzin Stralis i Trakker, w wersjach z napędem 4x2, 4x4, 6x2, 6x6, 8x6 i 8x8. Ciężarówki spełniają europejski standard emisji spalin (EEV). Są one napędzane silnikami diesla FPT Industrial Cursor, z automatyczną skrzynią biegów EuroTronic i automatycznym układem sterowania zespołem napędowym. Dotychczas producent dostarczył Szwajcarii 350 cieżarówek.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.