Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patrolowce od Nautic Africa

Marynarka wojenna, 18 lipca 2013

Południowoafrykańska Nautic Africa poinformowała o otrzymaniu zlecenia na 7 jednostek patrolowych dla niewymienionych z nazwy państw zachodniej Afryki.

Budowane przez Nautic Africa patrolowce będą miały 35 m długości. Na swoim pokładzie będą przenosiły 9-metrowe łodzie półsztywne wyposażone w dieslowskie zespoły napędowe o mocy 500 KM. Dzięki nowoczesnym środkom łączności, oficerowie dowodzący okrętami będą w stanie efektywnie wykorzystywać potencjał zespołów interwencyjnych w reagowaniu na wykryte przypadki piractwa czy nielegalnego połowu ryb / Rysunek: Nautic Africa

Umowy na dostawy patrolowców zostały zawarte w ostatnim czasie. Są one efektem szerokiej współpracy Nautic Africa z siłami zbrojnymi oraz prywatnymi przedsiębiorstwami państw zamawiających. Jednym z jej przejawów są prace koncepcyjne zmierzające m.in. do opracowania metod zwalczania piractwa lub nielegalnego połowu ryb na wodach Zatoki Gwinejskiej.

Wartość zawartych porozumień sięga ok. 61 mln USD. Ich realizacja już się częściowo rozpoczęła. Producent położył już bowiem stępkę pod budowę 2 pierwszych patrolowców. Dostawy mają ruszyć w 2014. Wszystkie zamówione jednostki mają trafić do odbiorców na początku 2015.

Zawarte w ostatnim czasie porozumienia potwierdzają bliskie relacje handlowe producenta z państwami zachodniej Afryki. Warto przypomnieć, że Nautic Africa posiada juz jedno centrum obsługi technicznej zlokalizowane w Takoradi na południu Ghany. W najbliższym czasie przedsiębiorstwo otworzy kolejne, tym razem w Port Harcourt na południu Nigerii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.