Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrolowce od Nautic Africa

Marynarka wojenna, 18 lipca 2013

Południowoafrykańska Nautic Africa poinformowała o otrzymaniu zlecenia na 7 jednostek patrolowych dla niewymienionych z nazwy państw zachodniej Afryki.

Budowane przez Nautic Africa patrolowce będą miały 35 m długości. Na swoim pokładzie będą przenosiły 9-metrowe łodzie półsztywne wyposażone w dieslowskie zespoły napędowe o mocy 500 KM. Dzięki nowoczesnym środkom łączności, oficerowie dowodzący okrętami będą w stanie efektywnie wykorzystywać potencjał zespołów interwencyjnych w reagowaniu na wykryte przypadki piractwa czy nielegalnego połowu ryb / Rysunek: Nautic Africa

Umowy na dostawy patrolowców zostały zawarte w ostatnim czasie. Są one efektem szerokiej współpracy Nautic Africa z siłami zbrojnymi oraz prywatnymi przedsiębiorstwami państw zamawiających. Jednym z jej przejawów są prace koncepcyjne zmierzające m.in. do opracowania metod zwalczania piractwa lub nielegalnego połowu ryb na wodach Zatoki Gwinejskiej.

Wartość zawartych porozumień sięga ok. 61 mln USD. Ich realizacja już się częściowo rozpoczęła. Producent położył już bowiem stępkę pod budowę 2 pierwszych patrolowców. Dostawy mają ruszyć w 2014. Wszystkie zamówione jednostki mają trafić do odbiorców na początku 2015.

Zawarte w ostatnim czasie porozumienia potwierdzają bliskie relacje handlowe producenta z państwami zachodniej Afryki. Warto przypomnieć, że Nautic Africa posiada juz jedno centrum obsługi technicznej zlokalizowane w Takoradi na południu Ghany. W najbliższym czasie przedsiębiorstwo otworzy kolejne, tym razem w Port Harcourt na południu Nigerii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.