Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na Quantum Sniffer

Przemysł zbrojeniowy, 19 lipca 2013

Amerykańska Implant Sciences poinformowała o otrzymaniu zlecenia na dostawę nieokreślonej liczby zestawów służących do detekcji materiałów wybuchowych.

Produkowane przez Implant Sciences zestawy Quantum Sniffer oferują automatyczną i obarczoną niskim ryzykiem błędu analizę składu powietrza w poszukiwania podejrzanych cząsteczek. Urządzenia mają masę od 5,1 kg do 14,9 kg. Gotowość do pracy uzyskują w przedziale 15-30 min do uruchomienia. Są wstanie przeskanować minimum 180 próbek powietrza w ciągu 1 h (QS-B220) Rysunek: Implant Sciences Corporation

Zlokalizowana w Wilmington w Massachusetts Implant Sciences specjalizuje się w produkcji mobilnych i stacjonarnych zestawów służących do detekcji materiałów wybuchowych oraz narkotyków. Ogłoszone wczoraj zamówienie ma wartość ponad 3,5 mln USD. Jego realizacja ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W ramach realizacji zawartego porozumienia, producent dostarczy niewymienionemu z nazwy odbiorcy 2 rodzaje zestawów Quantum Sniffer: ręczny QS-H150 (na rysunku) i  stacjonarny QS-B220. Zostały one zaprojektowane do automatycznego skanowania powietrza i analizy znajdujących się w nim cząsteczek. W przypadku wykrycia groźnych substancji, urządzenia przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych informują o zdarzeniu kontrolujących je operatorów.

Analiza składu powietrza opiera się o technikę spektrometrii ruchliwości jonów (IMS). Pozwala ona na dokładną ocenę analizowanego materiału oraz cechującą się niskim marginesem błędu detekcję i klasyfikację zagrożenia.

Oferowane przez Implant Sciences zestawy mogą znaleźć zastosowanie zarówno w warunkach cywilnych, np. na portach lotniczych, jak i w terenie w czasie pieszych patroli. Z tego względu urządzenia oferowane są dla wewnętrznych służb bezpieczeństwa oraz sił zbrojnych wielu państw świata.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.