Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dyżury bojowe holenderskich F-16

Lotnictwo wojskowe, 19 lipca 2013

W dniu dzisiejszym odpowiedzialność za ochronę przestrzeni powietrznej Holandii przejęły pary dyżurne F-16 stacjonujących w bazie wojsk lotniczych Volkel na południu kraju.

Począwszy od dzisiaj do 18 października pary dyżurne F-16 z bazy wojsk lotniczych Volkel na terenie prowincji Brabancja Północna będą odpowiadały za ochronę przestrzeni powietrznej oraz przyległej do niej strefy identyfikacji obrony powietrznej Holandii / Zdjęcie: MO Holandii

Dyżur bojowy F-16 stacjonujących w Vliegbasis Volkel na terenie prowincji Brabancja Północna rozpoczął się dzisiaj i trwać będzie do 18 października. Wówczas obowiązki związane z ochroną holenderskiej przestrzeni powietrznej przejmą samoloty wojskowe z bazy Leeuwarden zlokalizowanej na terenie północnej prowincji Fryzja.

Przez najbliższe kilka miesięcy, instalacja w Volkel utrzymywać będzie po 2 gotowe do lotu F-16. Ich zadaniem będzie podrywanie się w powietrze każdorazowo na wypadek zagrożenia lub też rzeczywistego przekroczenia holenderskiej przestrzeni powietrznej (lub strefy identyfikacji obrony powietrznej) przez statek powietrzny - wojskowy lub cywilny - państwa trzeciego.

Jednostki w Volkel koordynować będą swe działania z centrum kontroli operacji powietrznych zlokalizowanym w  Nieuw-Milligen na terenie centralnej prowincji Geldria.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.