Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa SR-20 w RPA

Lotnictwo cywilne, 20 lipca 2013

W RPA rozbił się jednosilnikowy samolot Cirrus SR-20. W katastrofie zginęły 2 osoby – instruktorka i uczeń.

Wrak rozbitego Cirrusa SR-20 / Zdjęcie: The African Aviation Tribune

Jednosilnikowy samolot Cirrus SR-20 wystartował z lotniska Lanseria, na północ od Johanessburga, około 10:00 czasu lokalnego. Instruktorka i pilot mieli wykonać lot szkolny. Z nieokreślonych powodów samolot zawrócił na miejsce startu. Manewr się nie udał i maszyna rozbiła się około kilometr na wschód od lotniska.

Obok wraku ratownicy znaleźli częściowo rozwinięty spadochron ratunkowy samolotu / Zdjęcie: The African Aviation Tribune

W katastrofie zginęły dwie osoby znajdujące się na pokładzie. Chorąży Hitler Ngwenya z SAPS powiedział, że była to instruktorka, 24-letnia Odette Prinsloo i uczeń, 19-letni Jaun Claassen. Zginęli na miejscu w chwili wypadku. Nie pomogło użycie spadochronu, który nie zdążył się całkowicie rozwinąć przed uderzeniem w ziemię. Pogrzeb Odette Prinsloo odbędzie się 23 lipca w Bethlehem, gdzie się urodziła i chodziła do szkoły.

Odette Prinsloo (z prawej) z ojcem Mariusem Prinsloo i młodszą siostrą Chantelle Prinsloo / Zdjęcie: Maryna Lamprecht

Rozbity samolot to jednosilnikowy Cirrus SR-20 nr rej. ZS-CAP, nr ser. 1122. Należał do Andy Curren CDC Aviation.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.